خرمای زاهدی , قیمت خرمای زاهدی , خرید خرما زاهدی , فروش خرما زاهدی , زاهدی خرما , خرما زاهدی قیمت

خرما زاهدی

خرما زاهدی:

خرما زاهدی یکی از انواع مختلف خرما در ایران میباشد این خرما جزو خرماهای خشک و در برخی حالات نیمه خشک محسوب میشود نام دیگر آن قصب میباشد که بسیاری از مردم ایران به این نام میشناسند.

این نوع خرما از نقاطی از کشور به خصوص در خوزستان، فارس، بوشهر و استان کرمانشاه، نيز در سطح زياد کشت می گردد. مهمترين منطقه کشت قصب در پشتکوه بوشهر مي باشد.

منطقه پشتکوه استان بوشهر به شهر بوشکان شهرستان دشتستان (برآزجان)در استان بوشهر بهترین نوع خرمای زاهدی به عمل می آید که دهستان های پشتکوه و طلحه به طور خاص محصولی بی نظیر از خرمای زاهدی را به عمل می آورند.

میوه خرما زاهدی در  مراحل رشد و رسیدن رنگ متفاوتی دارد در مرحله خارک زرد رنگ، در مرحله رطب قهوه ای روشن و در مرحله تمار خرما( قهوه اي متمايل به قرمز تا زرد کمرنگ) مي شود. زاهدی يازهدی در زبان عربی به معناي فراوان و ارزان است. خرما طاهدی در کشور عراق جزو خرماهای عمده و صادراتی میباشد.

خرما زاهدی به دلیل اینکه حمل و نقل و نگهداری آن ساده است و طعمی بسیار مطلوب دارد از اقلام صادراتی میباشد و صادرات آن به فراوانی رونق دارد.به دلیل قیمت نسبتاپایین و خواص سرشار آن بسیار پر مصرف بوده و به خصوص افراد دیابتی نیز میتوانند ازآن استفاده کنند

مرغوب ترین نوع خرمای زاهدی دارای رنگ قهوه ای روشن یا قهوه ای شکلاتی میباشد خرمای زاهدی یا قصب که به عربی به آن زهدی گفته میشود یکی از خرما های مطلوب صادراتی جهت کشور های عربی و آفریقایی میباشد.

خرمای زاهدی در مقایسه با خرمای پیارم قیمت کمتری دارد. 

درباره ما

خرمای یونیک تولید کننده خرما و صادرکننده آن به سراسر جهان است فروش خرما به صورت عمده توسط خرمای یونیک با بهترین کیفیت انجام میشود.

کیفیت عالی وقیمت مناسب خرما را با ما تجربه نمایید.

شماره تماس :021-55421217