خرما خاصویی یکی از انواع مختلف خرما میباشد که در استان بوشهر تولید میشود همانطور که میدانید ایران یکی از کشورهای فعال در زمینه صادرات انواع خرما به کشورهای دیگر از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس میباشد در کشور ما خرما در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری متفاوتی تولید می شود که یکی از شهرستانهای معروف تولید خرما شهرستان جم واقع در استان بوشهر میباشد .

و معروف ترین خرمای تولیدی این شهرستان خرمای خاصویی و یا آلویی میباشد گرچه انواع مختلف خرما از جمله خرما پیارم و خرما کبکاب نیز در این شهرستان تولید میشود اما به دلیل تولید انبوه خرما خاصویی این شهرستان به تولید خرما خاصه معروف است.

خرما خاصویی اندازه ای کوچکتر از دیگز خرماها دارد و رنگ آن قهوه ای رو به قرمز میباشد و  به دلیل داشتن شیره بسیار زیاد از لحاط شیرینی شهرت زیادی دارد  یکی از خرماهای محبوب در داخل و خارج کشور ایران میباشد و طرفداران شیرین پسند خود را حفظ کرده است خرما خاصویی سهم زیادی در تامین خرمای صادراتی کشور دارد.  

شاید شما هم جزو طرفداران خاص خرما خاصویی باشید جالب است بدانید که خرما خاصویی در بهبهان نیز کشت میشود و نام دیگری که این نوع خرما به آن شهرت دارد خرما آلویی میباشد خرما آلویی به دلیل شکل شبیه آلو با این نام شناخته شده است . البته طرفداران و خریداران این نوع خرما در خارج از کشوپر بیشتر از داخل است و هم چنین در بسته بندی های مختلفی از جمله 6 و 10 کیلویی موجود است و صادرات خرما آلویی نیز غالبا در همین بسته بندی ها انجام میشود.

 

 
 
 

درباره ما

خرمای یونیک تولید کننده خرما و صادرکننده آن به سراسر جهان است فروش خرما به صورت عمده توسط خرمای یونیک با بهترین کیفیت انجام میشود.

کیفیت عالی وقیمت مناسب خرما را با ما تجربه نمایید.

شماره تماس :021-55421217