مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: شوری آب در شهرستان باعث شد امسال حدود 60 درصد کاهش تولید خرما داشته باشیم و خسارت‌های فراوانی به نخلستان‌های خرمشهر وارد شود.

رطب مضافتی بم

رطب مضافتی بم 

رطب مضافتی بم یکی از محصولات تجاری مهم استان کرمان محسوب میشود رطب مضافتی بم یا خرمای مضافتی بم در شهرستان بم استان کرمان تولید میشود.

 
خرما استعمران یا خرما سایر یکی از انواع مختلف خرما میباشد و همچنین جزو شیرین ترین نوع خرما در جهان است.
 
خرما استعمران جزو خرماهایی است که متاسفانه در داخل کشور ایران چندان شناخته شده نیست و مانند خرمای بم یا خرما زاهدی محبوبیت زیادی ندارد اما صادرات خرما و مقدار میانگین صادرات این نوع خرما نشان دهنده این موضوع است که خرمای استعمران طرفداران زیادی در دنیا دارد و افراد زیادی خواهان خرید خرما استعمران هستند.
خرما استعمران در مناطق زیادی تولید و برداشت میشود اما یکی از مناطق مهم و وسیع برداشت خرما استعمران که همواره مورد توجه صادر کنندگان خرما نیز میباشد خوزستان است همانطور که میدانید خوزستان یکی از مناطق مهم تولید خرما در ایران است و سهم زیادی در صادرات انواع خرما ایفا میکند با وجود اینکه انواع مختلف خرما در این استان تولید میشود اما خرما استعمران یا خرما سایر تقریبا 80 درصد از مقدار خرمای تولیدی خوزستان را به خود اختصاص داده است این نوع خرما به دلیل طعمی عالی و همچنین قیمت مناسب طرفداران زیادی را در جهان برای خود دارد بیشتر صادرات خرما استعمران به کشور امارات انجام میشود در واقعا این کشور نیز با اعمال تغییراتی در بسته بندی خرما آن را به نقاط دیگر جهان ارسال میکند.
تاجران خرما و کسانی که در زمینه تولید خرما و صادرات  انواع خرما فعالیت دارند به دلیل سود بالا و همچنین قیمت مناسب علاقه بسیاری برای فروش خرما استعمران از خود نشان میدهند.
خواص خرما استعمران:
خرما استعمران مانند سایر خرما ها از جمله خرما بم , خرما زاهدی و غیره خواص فراوانی دارد و انرژی زیادی را برای مصرف کننده فراهم میکند این نوع خرما به دلیل دارا بودن مواد مغذی زیاد و سلولز پایین رطوبت آن بسیار کم است و در هنگام برداشت حالته نیمه خشک است و در واقع یکی از دلایل دیگری که باعث جذب تاجران خرما به این سمت میشود قابلیت نگداری طولانی
مدت در انبار بدون نیاز به سردخانه یا شرایط ویژه میباشد
 باوجود شیرینی خرما استعمران و قند بالای آن به سرعت در اب حل میشود و همچنین هسته و گوشت خرما به راحتی از هم جدا میشوند و حالت چسبندگی ایجاد نمیکند. معمولا خرما استعمران در جعبه های 5 و 10 کیلوگرمی بسته بندی میشود و به کشورهای دیگر صادر میشود
 
  

خرما خاصویی یکی از انواع مختلف خرما میباشد که در استان بوشهر تولید میشود همانطور که میدانید ایران یکی از کشورهای فعال در زمینه صادرات انواع خرما به کشورهای دیگر از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس میباشد در کشور ما خرما در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری متفاوتی تولید می شود که یکی از شهرستانهای معروف تولید خرما شهرستان جم واقع در استان بوشهر میباشد .

و معروف ترین خرمای تولیدی این شهرستان خرمای خاصویی و یا آلویی میباشد گرچه انواع مختلف خرما از جمله خرما پیارم و خرما کبکاب نیز در این شهرستان تولید میشود اما به دلیل تولید انبوه خرما خاصویی این شهرستان به تولید خرما خاصه معروف است.

خرما خاصویی اندازه ای کوچکتر از دیگز خرماها دارد و رنگ آن قهوه ای رو به قرمز میباشد و  به دلیل داشتن شیره بسیار زیاد از لحاط شیرینی شهرت زیادی دارد  یکی از خرماهای محبوب در داخل و خارج کشور ایران میباشد و طرفداران شیرین پسند خود را حفظ کرده است خرما خاصویی سهم زیادی در تامین خرمای صادراتی کشور دارد.  

شاید شما هم جزو طرفداران خاص خرما خاصویی باشید جالب است بدانید که خرما خاصویی در بهبهان نیز کشت میشود و نام دیگری که این نوع خرما به آن شهرت دارد خرما آلویی میباشد خرما آلویی به دلیل شکل شبیه آلو با این نام شناخته شده است . البته طرفداران و خریداران این نوع خرما در خارج از کشوپر بیشتر از داخل است و هم چنین در بسته بندی های مختلفی از جمله 6 و 10 کیلویی موجود است و صادرات خرما آلویی نیز غالبا در همین بسته بندی ها انجام میشود.

 

 
 
 
خرما زاهدی

خرما زاهدی:

خرما زاهدی یکی از انواع مختلف خرما در ایران میباشد این خرما جزو خرماهای خشک و در برخی حالات نیمه خشک محسوب میشود نام دیگر آن قصب میباشد که بسیاری از مردم ایران به این نام میشناسند.

خرما کبکاب:

 یکی از انواع خرمای ایرانی میباشد که بهترین زمان برداشت خرمای کبکاب اواخر مرداد ماه تا آخر شهریور ماه می باشد.خرما کبکاب خرمای معروف استان بوشهر است جدود 80 درصد کل تولید خرمای بوشهر متعلق به خرمای کیکاب است و جزو خرماهای صادراتی کشور ایران به دیگر کشور هاست.

این نوع خرما در منطقی مانند خورموج , کازرون , جهرم , بهبهان و طبس به مقدار زیاد تولید میشود خرما کبکاب بهبهان بسیار شیرین و نسب به انواع مختلف آن کوچک تر و پر شیره تر میباشد.

رطب خرمای کبکاب برعکس محصول نهایی آن نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارد و باید دردمای بین 15 تا 20 درجه سانتیگراد زیر صفر نگهداری شود و میتوان در طول سال ازآن استفاده نمود ولی

ولی خرمای کبکاب شرایط نگهداری خاصی ندارد و در جای خشک و خنک ماندگاری بالایی دارد.

خرما یوتیک که یکی از بهترین و برترین تولید کنندگان خرما در ایران و صادرکنندگان خرما به سراسر جهان میباشد خرما کبکاب را نیز با شرایطی منحصر به فرد تولید و عرضه می نماید شما عزیزان برای خرید خرما کبکاب و یا اطلاع از قیمت عمده خرما کبکاب با ما در تماس باشید.

 

خرما ربی

خرما ربي:

خرمای ربی يکي از انواع مختلف خرمای ایران است که از خرماهای ناحیه های گرم و خشک ایران می باشد و در استان سیستان و بلوچستان کشت میشود. ميوه آن نسبتاً بزرگ، رنگش قرمز و رطب این نوع خرما کمي سبز رنگ است. زمان رسيدن کامل خرما ربی با رطب مضافتی بم در یک زمان است.

خرما ربی نیز یکی از بهترین نوع خرما های تولیدی در کشور عزیزمان ایران است این نوع خرما در خارج از کشور نیز طرفداران فراوانی دارد به همین دلیل صادرات خرما ربی رونق زیادی دارد.

خرما ربی در کشور ایران در مناطق زابل , ایرانشهر , سراوان و چابهار کشت می شود که بسیاری آن را خرما ربی ایرانشهر نیز میشناسند اما تاجران و کسانی که صادرات خرما را انجام میدهند معتقدند که خرمای ربی سراوان مرغوب تر خرما ربی سایر نقاط میباشد. به همین دلیل است که غالبا قیمت خرما ربی سراوان و ایزدشهر از سایر نقاط بالاتر است.

خرما یونیک یکی از بهترین و بزرگترین فعالان در زمینه تولید انواع خرما در ایران و صادرات خرما به سراسر جهان میباشد شما عزیزان هم میتوانید برای خرید عمده خرما و با فروش خرما به صورت عمده همچنین اطلاع از قیمت خرما از جمله قیمت خرمای ربی با ما در تماس باشید.

خرمای پیارم

خرمای پیارم:

خرمای پیارم یکی از انواع مختلف خرمای ایران است که طرفداران بسیاری در جهان دارد در واقع خرما پیارم جزو گران ترین و مرغوب ترین خرما در جهان به حساب میاید که به دلیل نوع بافت آن به خرمای شکلاتی نیز معروف است خرما پیارم نوع بافت آن به گونه ای است که پوست خرما به گوشت آن چسبیده و همچنین طعمی بی نظیر دارد..

درباره ما

خرمای یونیک تولید کننده خرما و صادرکننده آن به سراسر جهان است فروش خرما به صورت عمده توسط خرمای یونیک با بهترین کیفیت انجام میشود.

کیفیت عالی وقیمت مناسب خرما را با ما تجربه نمایید.

شماره تماس :021-55421217