خواص هسته خرما

قبلا در مورد خواص خرما مطالبی را در اختیارتان قرار داده ایم  و انواع خرما را با ویژگیهای منحصر به فردشان به شما عزیزان معرفی کردیم اما شاید جالب باشد که بدانید هسته خرما نیز خواصی

دارد که ارزش این میوه بهشتی را دوچندان کرده است.

هسته خرما نیز مانند خرما خواص فراوانی دارد که به اختصار به چند مورد آن اشاره میکنیم .

یکی از خواص هسته خرما این است که افرادی که به دلیل حساسیت فصلی یا نور دچار آبریزش چشم شده اند میتوانند چند هسته خرما را کوبیده و بجوشانند و بعد از صاف کردن چشمانشان را با آن شست و شو دهند برخی از افراد نیز معتقدند که هسته خرما پودر شده میتواند قدرت بینایی را افزایش دهد و عده ای از پودر هسته خرما به جای سرمه برای چشمان خود استفاده مینمایند.

همچنین هسته خرما در از بین بردن سنگ کلیه تاثیر زیادی دارد علاوه بر اینکه خوردن خرما تا حدی سلامتی شما را تامین میکند کسانی که سنگ کلیه دارند میتوانند خرما را جوشانده و آن را روزی دوبار میل کنند این جوشانده باعث خرد شدن سنگ کلیه و دفع آن میشود.

جالب است بدانید که هسته خرما در افزایش شیر مادر نیز تاثیر زیادی دارد و مادران شیرده میتوانند هفته ای یک الی دو بار هسته خرما را کوبیده و مصرف نمایند .

از مهم ترین خواص هسته خرما تاثیر آن در درمان دیابت میباشد. همانطور که قبلا گفتیم کسانی که بیماری دیابت دارند و یا در افراد نزدیک خود این بیماری را دارند در میزان خرید خرما و مصرف آن دقت نموده و خرما را در حد روزی دو الی سه عدد مصرف نمایند زیرا استفاده بیش از حد خرما ممکن است باعث افزایش قند خون شود اما باید بدانید که تهیه قهوه هسته خرما و مصرف آن تا حد زیادی قند خون بدن را کنترل مبکند .برای به دست آوردن قهوه خرما هسته ان را شسته به مدت 10 الی 11 روز در معرض نورخورشید قرار دهید تا خشک شود سپس در فر بگذارید تا حالت سوختگی بگیرد و از آن استفاده نمایید.

امیدواریم که با ارائه این مطالب به اهمیت مصرف خرما البته آن هم به مقدار معقول پی ببرید تا علاوه بر  صادرات خرما به جهان مصرف خرما در ایران نیز افزایش یابد.

 

 

درباره ما

خرمای یونیک تولید کننده خرما و صادرکننده آن به سراسر جهان است فروش خرما به صورت عمده توسط خرمای یونیک با بهترین کیفیت انجام میشود.

کیفیت عالی وقیمت مناسب خرما را با ما تجربه نمایید.

شماره تماس :021-55421217